Přístroje

Přístroje

Omega PDT světelná terapie

PDT/LED paprsky, známé též jako studené světlo, mají vysoce příznivý účinek na stav pleti a její omlazení. Díky speciálnímu, monochromatickému světlu je účinek vysoce intenzivní, ačkoli nedochází k žádným, vedlejším efektům.

Proč to funguje?
Přístroj využívá tzv. „fotodynamické teorie“, která aktivuje buňky hluboko v podkoží, tudíž dochází k výraznému zlepšení buněčného metabolismu. Poté, co pokožka absorbuje světlo, světelná energie se přemění na mezibuněčnou energii, uvolňuje a posiluje kapiláry a dochází k „fotochemickým“ reakcím – enzymatické reakce, katalytické reakce, SOD a ATP aktivita.
Stimuluje se především kolagen, podkožní protein a další faktory, které napomáhají buňkám v podkoží k růstu a regeneraci.

Využití při:

  •  kosmetické péči
  •  hojení ranek a jizev
  •  podpora růstu vlasů, působí proti padání vlasů
  •  bělení nežádoucí pigmentace
  •  desinfekce pleti a redukce akné
  •  omlazení unavené a povadlé pleti
  •  zesílení účinnosti aktivních látek z kosmetických přípravků

Červené světlo 630 – 635 nm
– zlepšuje cirkulaci krve, elasticitu pokožky a její celkový stav, odstranění vrásek, pomáhá zacelit poškozenou pokožku po úrazech, zmenšuje póry a také výrazně zvyšuje produkci kolagenu, mimo jiné pomáhá na „unavený“ obličej.

Modré světlo 400 – 470 nm
– působí proti bakteriím (Porphyrins) v pokožce – ideální pro léčbu akné (acne vulgaris). Zároveň efektivně působí na citlivou pokožku. Působí proti „zapálené“ pokožce (začervenání), také zlepšuje stav jizev po akné. U většiny klientů dokáže ve velmi krátké době redukovat výskyt akné o 50-60%.

Zelené světlo 525 – 548 nm
– dokáže vyvážit poměr pigmentu v pokožce, „stařecké skvrny“, redukuje drobné vrásky, vyživuje stárnoucí pokožku, pomáhá obnovit buněčnou stabilitu a rovnováhu metabolismu. Také pomáhá na bledou, zašedlou nebo zažloutlou pleť, na růst vlasů – pozitivně působí na vlasové kořínky, působí proti padání vlasů u žen i mužů. Též má hojivé účinky.

Žluté světlo 560 – 590 nm
– zlepšení mikrocirkulace, vaskulárních problémů, napomáhá „buněčnému dýchání“, podporuje buněčnou imunitu, působí detoxikačně. Také podporuje regeneraci pleťových buněk a snižuje začervenání.

Ultrazvuková špachtle

Ultrazvuková špachtle patří k přístrojům nezbytným pro každou estetickou a a salonní kosmetickou péči.

Ultrazvuková špachtle figuruje dvěma módy – kontinuální a pulsní.
Kontinuální mód dokáže efektivně připravit pleť pro samotné kosmetické  ošetření. Intenzivně zprůchodní póry, otevře ucpané mazové žlázy, odstraní nadbytečný kožní maz a potlačí záněty (výrazně urychlí hojení akné a zánětů). Provede aktivní peeling pleti. Současně prozáří pleť a otevře pleť pro následné zapracování aktivních látek do pleti.
Pulsní mód umožňuje efektivní zapracování aktivních látek a závěrečné uzavření pleti po kosmetickém ošetření.

Ultrazvuková špachtle nezpůsobuje žádné zarudnutí či začervenání pleti a tudíž je vhodná i pro pleť citlivou, se sklonem k začervenání a pleť s kuperózou.